Detali paieška
Titulinis   /   LIEPA   /   Naujienos   /   Projekto LIEPA naujienos   /   Lietuviškai šnekantis robotas EU OPEN DAY renginyje

Lietuviškai šnekantis robotas EU OPEN DAY renginyje

LIEPA naujienos / 2016 06 01
Gegužės 28 dieną Briuselyje vyko renginys EU OPEN DAY, kuriame prisistatė Europos Sąjungos šalys. Užsukti į Lietuvos stendą kvietė lietuviškai kalbantis robotas NAO. Jis prašneko lietuviškai projekto „LIEPA - Lietuvių šneka valdomos paslaugos“ sukurtu balsu. Balsą į robotą įdėjo ir išmokė robotą judėti Linas Aidokas „Robotikos akademijos“ inžinierius, roboto pasirodymo scenarijų parengė prof. Laimutis Telksnys (VU MII), dr. Rita Miliūnaitė ir Tautė Bernotaitė (Lietuvių kalbos institutas).

Linas Aidokas, parodos dalyvis, rašo:
Renginys buvo labai sėkmingas. Mūsų stendas buvo vienas iš "gyviausių" parodoje. Robotuką turėjom vieninteliai. Šiaip, praktiškai kažkur apie 90% stendų turėjo tik kalnus popierėlių. Tai keletą šalių stendų praėjus ir matant vien popierių kalnus buvo labai nuobodu.
Robotukas veikė sėkmingai visą dieną, su trumpomis pertraukomis. Garsas buvo tikrai pakankamas ir geras, girdėjosi gerai, nors aplink buvo labai daug šurmulio.
 
Dėl šnekamų robotų frazių buvo ir labai netikėtų situacijų. Ties faze „Lie - Tu – Va“ tikrai buvo ne vienas kinas, kurie netgi labai įsijautę skandavo tą patį ką ir robotas apie Lietuvą. Gal tai tiesiog mano pastebėjimas, tačiau būtent labai daug kinų bandė atkartoti tuos šnekamus roboto garsus. Nei su prancūzais, nei su vokiečiais ar kitomis tautybėmis tokio polinkio aš asmeniškai nepastebėjau.
 
Filmuota medžiaga. Robotas kviečia į Lietuvos stendą: 
https://www.youtube.com/watch?v=mzkBIhLZxC0  
 
Keletas nuotraukų: