Detali paieška
Titulinis   /   Lokalizavimas   /   Apie lokalizavimo projektus   /   Lokalizuojamos programos

Lokalizuojamos programos

Mobiliųjų įrenginių programėlių kūrimo priemonė „App Inventor“
Atviroji programa (http://appinventor.mit.edu/), skirta kurti mobiliųjų įrenginių programėles „Android“ operacinei sistemai. Sukurta bendradarbiaujant „Google“ ir Masačiusetso technologijų instituto darbuotojams 2009 metais. Nuo 2012 metų plėtojama tik Masačiusetso technologijų instituto.
Programa sukurta remiantis konstrukcionistine mokymo teorija, kurioje pabrėžiama, kad programavimas gali būti aktyviojo mokymosi priemonė galingoms idėjoms paskatinti. Grafinė vartotojo sąsaja panaši į daugumai moksleivių pažįstamą vizualaus blokinio programavimo kalbos aplinką „Scratch“ ir leidžia dėlioti programą iš siūlomų blokų. Todėl „App Inventor“ naudotis galima jau nuo 5 klasės. Šia programa naudojasi ne tik mokiniai, bet ir programavimo pradmenų neturintys suaugusieji. „App Inventor“ galima kurti „Lego Mindstorms NXT“ robotus valdančias mobiliąsias programėles arba programuoti „Arduino“ mikrovaldiklius.
 
Duomenų statistinio apdorojimo paketas „R“
Statistinių tyrimų priemonės reikalingos įvairių sričių (socialinių, humanitarinių, fizinių, technologinių ir kt.) atstovų darbe. Pagrindiniai žinomi statistiniai komerciniai paketai (pvz., „IBM SPSS“, „SAS“) nemažai kainuoja. Tai reiškia, kad net jei institucija ir yra įsigijusi licenciją, jos darbuotojas ar studentas negali legaliai pasinaudoti tokia pačia programine įranga kitame (pvz., namų) kompiuteryje. Paskutiniu metu pradėjo rastis ir atvirųjų statistinių paketų analogų, nenusileidžiančių komerciniams pagal savo galimybes ir populiarumą. Vienas tokių paketų – „R“ paketas, lokalizuojamas projekto metu.
„R“ veikia įvairiose UNIX platformose, „Windows“ ir „MacOS“, leidžia atlikti visas statistines procedūras: aprašomoji statistika, klasikiniai statistiniai testai, koreliacinė analizė, tiesinė ir netiesinė regresija, dispersinė analizė, faktorinė analizė, klasterinė analizė, laiko eilučių modeliai, ir daugelį kitų.
 
Interneto svetainių interaktyviojo kūrimo priemonės „Joomla!“
Šiuolaikinis internetas charakterizuojamas tuo, kad beveik kiekvienas žmogus pats kuria interneto turinį, dažniausiai pateikiamą saityne svetainės pavidalu. Svetainių kūrimui palengvinti naudojamos turinio valdymo sistemos, kurios leidžia kurti svetaines visiems norintiems: tiek pradedantiesiems, neturintiems gilių ženklinimo ir programavimo žinių, tiek profesionalams programuotojams. Vienos svetainės kūrimo priemonės (pvz., „Weebly“, „Wix“) leidžia kurti svetaines iš karto ir teikia svetainių talpinimo paslaugas, kitos (pvz., „Wordpress“, „Joomla“ ar „Drupal“) – gali būti naudojamos nepriklausomai, pvz., tam tikros organizacijos.
Esamos populiariausių svetainių kūrimo priemonių lokalizacijų kokybė yra nepakankama, dėl to svetainių kūrėjai ir turinio tvarkytojai patiria diskomfortą, investuoja daugiau darbo laiko į turinio tvarkymą, dalis svetaines tvarkančio personalo renkasi angliškas šių sistemų versijas, vertimo klaidos arba tekstai anglų kalba patenka į sukurtos svetainės sąsają, kuri matoma sukurtos svetainės lankytojams.
Rinkoje egzistuoja daugybė svetainių kūrimo priemonių sprendimų, kurie skiriasi savo paskirtimi, teikiamomis funkcijomis, sudėtingumo lygiu ir pan. Tačiau tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje dauguma ekspertų pripažįsta, kad „Joomla!“ yra viena iš populiariųjų sistemų. Ją naudoja Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos viešosios bibliotekos, mokyklos mažos ir labai mažos įmonės, Vilniaus universitetas beveik visų kamieninių ir šakinių padalinių svetainėms.
Projekto metu bus atlikta turinio valdymo sistemų specifinės terminijos analizė, susisteminta terminija, atliktas svetainių kūrimo priemonės Joomla!“ lokalizavimas.
 
Raštinės paketas „LibreOffice“
„LibreOffice“ – galingas atvirasis raštinės paketas, kuris visame pasaulyje laikomas komercinio „Microsoft Office“ paketo atvirąja, nemokama alternatyva. „LibreOffice“, kaip ir „Apache OpenOffice“, yra anksčiau populiaraus atvirojo raštinės paketo „OpenOffice.org“ atšaka. Už „Apache OpenOffice“ „LibreOffice“ yra pranašesnis platesniu funkcionalumu, aktyvesne, nepriklausoma bendruomene, kurią remia Vokietijoje registruota ne pelno siekianti organizacija „The Document Foundation“, geresniu suderinamumu su „Microsoft Office“ dokumentų formatais.
Paketo pagrindiniai (didžiausi) komponentai yra 1) tekstų rengimo programa, 2) skaičiuoklė, 3) grafikos programa, 4) pateikčių programa, 5) duomenų bazių tvarkymo programa. Paketas turi integruotą matematikos formulių rašymo komponentą ir galingą diagramų kūrimo modulį, taip pat yra integruotas „LibreLogo“ modulis, kuriuo galima programuoti „Logo“ kalba, naudojama ir Lietuvos mokyklose.
Paketas kaip pagrindinį dokumentų formatą naudoja atvirąjį raštinės ISO/IEC standartą „OpenDocument“. Taip pasiekiamas suderinamumas su kitais raštinės programų paketais, nes daugelis jų taip pat naudoja „OpenDocument“ formatą, taip pat yra lengviau atnaujinti „LibreOffice“ versijas, nes nekyla suderinamumo problemų su ankstesne versija parengtais dokumentais. „LibreOffice“  veikia operacinėse sistemose „Windows“, „Linux“ ir „OS X“.
Projekto metu atnaujinama naujų versijų lokalizacija, lokalizuojami paketo žinynai, sudarant palankias sąlygas paketo diegimui Lietuvoje (švietimo įstaigos, namų kompiuteriai, valstybės institucijos ir pan.).