Elektroninio teksto skaitytuvas

Nors kalbantį kompiuterį teko girdėti daugeliui, tačiau kompiuteris, kuris geba perskaityti tekstą taisyklinga lietuvių kalba, vis dar atrodo neįprastai.
Būtent projekte LIEPA pavyko kompiuterį prakalbinti lietuviškai, be to, kompiuterio balsą jau sunku atskirti nuo gyvo žmogaus balso. Tai pavyko pasiekti panaudojus naują šnekos sintezės metodą, kurio esmė yra rasti diktoriaus balso įrašų bazėje kuo ilgesnius tinkamus fragmentus ir iš jų suklijuoti naują įrašą. Idealiu atveju galima rasti visą įrašytą sakinį, bet dažniausiai randami žodžiai, žodžio dalys, skiemenys, o blogiausiu atveju klijuojama iš atskirų garsų. Taigi kompiuteris kalba keturiais balsais: vyriškais ir moteriškais, jaunais ir solidžiais. Garsų bazių apimtis po 5000 sakinių, o tai yra apie 160000 garsų arba 3,5 valandos įrašo. Kartu su įrašais saugoma ir jų transkripcija, pagal kurią ir atliekama paieška. Prieš atliekant paiešką kompiuteriui dar tenka įveikti lietuvių kalbos fonologijos, morfologijos ir akcentologijos džiungles, kol iš teksto išgaunama transkripcija.
Čia galite atsisiųsti projekto LIEPA metu sukurtą vieną iš variklių – Elektroninio teksto skaitytuvą (lietuvių šnekos sintezatorių), kurį galite integruoti į savo kuriamas paslaugas ar kitą programinę įrangą.
Elektroninio teksto skaitytuvas nėra skirtas galutiniam vartotojui, jo integravimui į kitą programinę įrangą yra reikalingos programavimo žinios.
Elektroninio teksto skaitytuvas ir dokumentacija (ZIP formatas, 1,76 GB)
Panaudojus elektroninio teksto skaitytuvą kitų produktų sukūrimui, prašome paminėti savo produkto aprašyme, kad jis buvo sukurtas vykdant projektą Lietuvių šneka valdomos paslaugos – LIEPA.